PL EN

News

Warsztaty „Wroclaw Home Made. Food from the city” 2-4 kwietnia 2016 r.

SARP Wrocław zaprasza na weekendowe warsztaty projektowe „Wroclaw Home Made. Food from the city” w ramach serii Duże A cyklu Natura, które odbędą się w dniach 2-4 kwietnia 2016 roku.


Tutorami warsztatów są Jago van Bergen z pracowni Van Bergen Kolpa oraz Fokke Moerel z holenderskiego biura MVRDV.

Architekci współpracowali przy projekcie słynnej hali targowej Market Hall w Rotterdamie, a we Wroclawiu wezmą na warsztat wrocławski łańcuch żywnościowy: od produkcji, przez przetwarzanie i dystrybucję po konsumpcję.

Wspólnie z uczestnikami zbadają, jakie są możliwości produkcyjne miasta oraz jak wspomóc rozwój lokalnej sieci produkcyjno-przetwórczo-konsumpcyjnej. Odnosząc się do istniejących bazarów i Hali Targowej pochylą się nad przyszłością miejsc zakupu i konsumpcji lokalnych produktów żywnościowych. Zbadają, jak działają wrocławskie ogródki działkowe oraz lokalne kooperatywy spożywcze.

Efektem warsztatów będzie prezentacja potencjału wspólnego projektowania domeny publicznej i strefy komercyjno-produkcyjnej w kompleksowym działaniu na rzecz sprawnego miasta.


Warsztaty dedykowane są studentom architektury oraz młodym architektom. Jeśli chcecie w nich uczestniczyć, wyślijcie nam swój najlepszy projekt na jednej kartce A3 oraz krótkie wyjaśnienie, dlaczego chcecie wziąć udział w warsztatach „Wroclaw Home Made. Food from the city”.


Na zgłoszenia czekamy pod emailem bigaproject@sarp.org.pl do czwartku, 24 marca 2016 r.

Warsztaty odbędą się w języku angielskim.


ZAPRASZAMY