PL EN

Aktualności

"Architektura jest najważniejsza"

Serdecznie zapraszamy na premierę książki "Architektura jest najważniejsza. Rozmowy" Ewy Mańkowskiej-Grin, która odbędzie się 3 października 2015, godz. 16.00 w Muzeum Architektury (Bernardyńska 5, Wrocław), w ramach DoFA'15.

W spotkaniu wezmą udział prof. Ewa Kuryłowicz, Zbigniew Maćków, Krzysztof Ingarden, Piotr Wróbel, Stanisław Niemczyk, Piotr Lewicki, Kazimierz Łatak, Jan Łaś oraz Dariusz Herman,Wojciech Subalski, Piotr Śmierzewski (HS99). Dyskusję moderuje Irek Grin. 

Więcej o książce: 
"Architektura jest najważniejsza. Rozmowy" to zbiór wywiadów, które Ewa Mańkowska-Grin przeprowadziła z jedenastoma znakomitymi architektami. Kolejność rozmów w książce odpowiada kolejności spotkań, które autorka odbyła od października 2014 roku do połowy 2015 ze Zbigniewem Maćkowem, Piotrem Lewickim i Kazimierzem Łatakiem, Krzysztofem Ingardenem, Piotrem Wróblem, Janem Łasiem, Stanisławem Niemczykiem, Ewą Kuryłowicz oraz Dariuszem Hermanem, Wojciechem Subalskim i Piotrem Śmierzewskim (HS99). Punktem wyjścia dla każdej z rozmów oraz motywem w każdej z nich powracającym stały się zarówno rozważania ojca autorki prof. Tomasza Mańkowskiego, jak i próba odpowiedzi na fundamentalne pytania dotyczące współczesnego krajobrazu, kondycji zawodu architekta,jego roli kulturotwórczej i społecznej, ekologii w projektowaniu, ciągłości i jakości uprawiania profesji architektonicznej oraz jej przyszłości. "Architektura jest najważniejsza. Rozmowy" otwiera w wydawnictwie EMG serię poświęconą najróżniejszym zagadnieniom związanym z architekturą. Seria jest dedykowana pamięci zmarłego w 2012 roku prof. Tomasza Mańkowskiego, architekta.