PL EN

Aktualności

Pożegnanie - arch. Henryk Sufryd

(list kondolencyjny do SARP O/Poznań)


Szanowne Koleżanki, Szanowni Koledzy,


Z głębokim żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci

arch. Henryka Sufryda,

wielce zasłużonego, wieloletniego członka i działacza poznańskiego oddziału SARP, a także oddanego przyjaciela naszego oddziału wrocławskiego.

Będąc absolwentem Wydziału Architektury Politechniki Wrocławskiej, Kol. Henryk Sufryd był od 70 lat mocno związany ze stolicą Dolnego Śląska, jej architektami i tworzoną przez nich architekturą. Miał i wciąż ma wśród nas wielu przyjaciół, nie tylko w bliskiej Mu grupie wiekowej, ale też dużo młodszych, dla których był wzorem nieustającej twórczej i organizacyjnej aktywności. Dzięki Jego inicjatywie, wiele lat temu, wrocławscy studenci mogli zaprezentować prace z plenerów rysunkowych na wystawie w siedzibie poznańskiego SARP-u, miało też miejsce kilka ciekawych wydarzeń we wrocławskim oddziale stowarzyszenia, m.in. spotkanie poświęcone Jego przyjacielowi, wrocławskiemu architektowi i rysownikowi Ryszardowi Natusiewiczowi, a także przekazanie tablicy upamiętniającej prof. Władysława Czarneckiego.

Za wszystkie działania i wieloletnią współpracę z naszym oddziałem gorąco dziękujemy!

Zdając sobie sprawę, jak wielką stratę wraz z odejściem tak wyjątkowej, niecodziennej Osoby ponosi architektoniczna społeczność Poznania, składamy na Państwa ręce wyrazy szczerego współczucia dla Rodziny, Przyjaciół i Współpracowników Zmarłego.


w imieniu Zarządu

arch. Daria Kieżun

prezes SARP O/Wrocław