PL EN

Aktualności

Burze w Architekturze - "Architektura w Kosmosie"

EPR Architects we współpracy ze Strefa Kultury Wrocław i SARP O/Wrocław mają przyjemność przedstawić Burze w Architekturze - platformę dedykowaną dyskusjom na tematy związane z architekturą. Poprzez comiesięczne, nieformalne spotkania chcemy dzielić się wiedzą, doświadczeniem, inspiracjami oraz "wzburzać" nowe idee i pomysły związane z przestrzenią.


Spotkania są otwarte dla wszystkich: tych z Was, którzy zajmują się architekturą na co dzień, i tych, którzy interesują się nią hobbystycznie. Chcemy zbliżyć do siebie wszystkich, których porusza debata o przestrzeni publicznej i projektowaniu architektonicznym, żeby rozmawiać o trendach, o różnych stronach architektury i o jej społecznym kontekście. Chcemy, żeby spotkania były przede wszystkim dyskusją - będziecie mieć możliwość sterowania rozmową, dzielenia się przemyśleniami i inspiracjami.


Jeśli macie ochotę opowiedzieć o swoim spojrzeniu na architekturę albo posłuchać, co mają do powiedzenia o niej inni, zapraszamy na Burze w Architekturze!


Burze w Architekturze | Architektura w Kosmosie

29 kwietnia, poniedziałek, g. 17.30, Barbara


Kwietniowe spotkanie z cyklu Burze w Architekturze skupi się na temacie... Architektura w Kosmosie. Jak projektować architekturę w przestrzeni kosmicznej? Jakie są podobieństwa, a jakie wyzwania? Na co zwracać uwagę? Ale przede wszystkim, czego możemy nauczyć się od misji kosmicznych, żeby architektura na Ziemi była lepsza?


O tych i innych aspektach będziemy rozmawiać z Leszkiem Orzechowskim, założycielem i CEO grupy Space Is More. Leszek podzieli się najpierw swoim szerokim doświadczeniem, a potem zastanowimy się wspólnie, jakie wyzwania są jeszcze przed nami i jak wpływają one na architekturę w "przyziemnym" środowisku.


Rozgrzewka

Każde nasze spotkanie zaczniemy od podzielenia się Waszymi pomysłami i inspiracjami na zadany temat. W tym miesiącu chcemy skupić się na "Projektach eksperymentalnych". Macie swoje ulubione projekty konceptualne albo wyjątkowo lubiane architektoniczne grupy awangardowe? Chcemy dowiedzieć się, jak według Was nowatorskie pomysły wpływają na praktykę architektoniczną. Przesyłajcie swoje inspiracje i ulubione projekty na adres burze@epr.co.uk do 26.04 wraz z nazwiskiem autora i nazwą projektu.


Leszek Orzechowski Jest założycielem grupy badawczej Space is More oraz doktorantem PWr badającym typologię architektury związanej z kosmosem i przestrzenią kosmiczną. Był głównym projektantem serii raportów o lotach załogowych wokół Marsa prezentowanych przed NASA Ames Research Centre, Stanford University, UC Berkely i podczas licznych konferencji. Finalista konkursu architektonicznego organizowanego przez NASA na projekt habitatu na Marsie stworzonego za pomocą 3D druku. Obecnie Leszek zarządza centrum badawczym Lunares, którego celem jest prowadzenie badań nad psychologią i zdrowiem człowieka podczas symulowanych misji kosmicznych. Leszek prowadzi również badania i prace projektowe z europejskimi instytucjami badawczymi nad zagadnieniami z pogranicza architektury i załogowych lotów kosmicznych.


Strona:  https://www.facebook.com/BurzeWarchitekturze/

Wydarzenie:  https://www.facebook.com/events/2203559379765247/