PL EN

Aktualności

Duże A - wykład prof. Keesa Christaanse'a

SARP Oddział Wrocław, Wydział Architektury PWr, SKN „HabitatNOW” zapraszają na wykład wybitnego architekta i urbanisty prof. Keesa Christiaanse’a z ETH w Zurychu.


13 października, g. 18.00

Muzeum Architektury we Wrocławiu

ul. Bernardyńska 5


Prelekcja zostanie przeprowadzona w języku angielskim i będzie dotyczyła zasad projektowania zrównoważonego.


Przed wykładem, o godzinie 17:00 będzie można obejrzeć wystawę prac studenckich z warsztatów „Wittigowo Campus Life. Designing a Smart Student Hub”.


Prof. Kees Christiaanse należy do grona najwybitniejszych światowych urbanistów, zarówno pod względem dorobku projektowego, jak i naukowego. Studiował architekturę i urbanistykę w TU Delft. W latach 80. pracował w słynnym Office for Metropolitan Architecture (OMA) w Rotterdamie. W 1989 r. założył własną firmę KCAP (Kees Christiaanse Architects and Planners) w Rotterdamie, która rozszerzyła działalność na Szanghaj i Zurych. Jest ekspertem w zakresie rozwoju kampusów uniwersyteckich i rewitalizacji dawnych terenów przemysłowych, kolejowych i portowych. Otrzymał wiele wyróżnień, w tym nagrodę „RIBA International Fellowship 2016” za szczególny wkład w architekturę czy „ULI Leadership Award 2018” za szczególne zaangażowanie w zrównoważony rozwój obszarów miejskich i lepszą jakość życia w centrach miast w Niemczech. Jego zawodowy dorobek obejmuje dziesiątki projektów architektonicznych i urbanistycznych, w tym ikoniczne dla współczesnej architektury realizacje – budynek Red Apple w Rotterdamie, kompleks mieszkaniowy GWL-Terrein w Amsterdamie i plan zagospodarowania dzielnicy Hafencity w Hamburgu.