PL EN

Aktualności

Nowe publikacje SARP Wrocław - seria wydawnicza JUBILACI

Zarząd wrocławskiego oddziału SARP wydał książkę w ramach nowej serii JUBILACI, zatytułowaną Zdzisław Pawlak  - architekt kompletny. Inicjatorką serii i autorką publikacji jest Beata Stobiecka, członkini zarządu.


Serię JUBILACI poświęcono wciąż aktywnym architektom – członkom wrocławskiego oddziału SARP, którzy doczekali się okrągłego jubileuszu, przez wiele lat czynnie działając w stowarzyszeniu. To ludzie niezwykli, od ponad sześćdziesięciu lat nie tylko budujący architektoniczną panoramę Wrocławia i Dolnego Śląska, ale również współtworzący wyjątkowe środowisko zawodowe.


Kolejne tomy serii przybliżają sylwetki jubilatów, ich drogę do architektury, wykonane i zrealizowane projekty, inicjatywy stowarzyszeniowe, a także pasje i zainteresowania rozwijane w ciągu całego życia. Publikacje te powstają przede wszystkim jako podziękowanie dla nich, ale również z myślą o wrocławskich architektach młodego pokolenia, pragnących poznać losy i osiągnięcia swoich starszych kolegów, ich entuzjazm oraz poświęcenie w pracy zawodowej i społecznej.


Pierwszym uhonorowanym w ten sposób nestorem jest architekt Zdzisław Pawlak, dobrze znany wszystkim starszym członkom wrocławskiego oddziału. Znakomity architekt, projektujący od ponad 70 lat głównie na terenie województwa dolnośląskiego, przez długi czas zaangażowany w działalność SARP-u nie tylko na szczeblu lokalnym.


Książka będzie dostępna od nowego roku w siedzibie wrocławskiego oddziału stowarzyszenia (ul. Oławska 21, III p.), prosimy pytać o nie pod numerami: 71 343 19 28 i 71 346 89 71.


Miłej lektury!!!

BS