PL EN

Aktualności

Obrzeża. Szara strefa urbanistyki - wystawa 28.09-13.10

SARP O/Wrocław zaprasza na drugą, wrocławską odsłonę wystawy Filipa Kozarskiego,


Obrzeża. Szara strefa urbanistyki


która pierwotnie została zrealizowana na tegoroczne Gdynia Design Days przez Traffic Design w Gdyni. Wystawę będzie można zobaczyć we wrocławskiej siedzibie SARP-u w ramach Festiwalu Filmów o Mieście i Architekturze MIASTOmovie.


Wernisaż: 28.09, 17:00

Oprowadzanie kuratorskie: 30.09, 14:30-15:30

Wystawa czynna: 28.09-13.10.2023, od poniedziałku do piątku, w godz. 12:00-16:00 oraz w festiwalowy weekend (30.09-1.10) od 13:00 do 16:00.


Szara strefa urbanistyki to wszystkie nieformalne, niepokojące, nielegalne, nieoczywiste, niejednoznaczne, niechciane, niedokończone, nieładne, nieopłacalne, niepotrzebne, niepraktyczne, nietrwałe, nieracjonalne, nieprofesjonalne, nierokujące i nielubiane procesy oraz zjawiska, które tworzą przestrzeń miejską – w strefie urbanistycznej, architektonicznej i kulturowej. To, między innymi, takie rzeczy jak ogródki działkowe, graffiti, deskorolka, pustostany, miejsca opuszczone i tymczasowe, miejsca nieformalnych spotkań, miejsca i rzeczy z poprzedniej epoki, np. bary czy nierentowne już usługi, rzeczy wykonane odręcznie, dzika miejska przyroda. To rzeczy autentyczne, oddolne, analogowe, lokalne, swojskie i szczere, które tworzą miejsca nieformalne, składają się na atmosferę miasta. Obrzeża to szkice, rysunki, rzeczy i pomysły mniej lub bardziej związane z tematem. Na wystawę składają się elementy zaprojektowane przez Filipa Kozarskiego oraz prace zaproszonych przez niego twórców, wśród których znaleźli się: Jerzy Gruchot, Houze, B.Trip, Tomasz Kaczyński, Serwis Pomorski, Sainer oraz Jay Pop.


Współorganizatorzy wystawy: Traffic Design, SARP O/Wrocław