PL EN

Aktualności

PREZESI - II spotkanie z cyklu 75 lat SARP O/Wrocław - relacja

Na drugim spotkaniu w Muzeum Architektury poświęconym PREZESOM zostały zaprezentowane trzy filmy, utrwalające rozmowy z: Ewą Barską – byłą wiceprezeską, a obecnie sekretarzem naszego oddziału, Maciejem Hawrylakiem – byłym prezesem oraz obecnie sprawującą tę funkcję prezes Darią Kieżun.

Zarejestrowane wypowiedzi przywołały wspomnienia na temat sposobów funkcjonowania stowarzyszenia na przełomie wieków i porównania do pracy prezesa w chwili obecnej, pojawiły się też prezentacje planów na przyszłość.

Pomiędzy filmami zgromadzeni członkowie oddziału żywo dyskutowali, oceniając dzisiejszą kondycję SARP-u, a także proponując rozwiązania sprzyjające integracji międzypokoleniowej. Istotnym głosem zapisał się gospodarz wydarzenia, Michał Duda, dyrektor Muzeum Architektury i równocześnie wiceprezes SARP O. Wrocław. Zachęcał starsze pokolenie architektów do uczestnictwa w wydarzeniach organizowanych przez młodszych uczestników stowarzyszenia, zrelacjonował też zakończony festiwal filmów dokumentalnych MIASTOmovie. Podkreślił jak ważny jest głos architektów zabierany w istotnych sprawach dotyczących architektury miasta. Wszyscy zgodzili się z tym, że choć nie zawsze głos ten jest wysłuchany przez adresatów, powinien być wyraźnie słyszalny w naszym środowisku i, poprzez media, poza nim.

W rozmowie brali udział: Ewa Barska, Zdzisław Piaseczyński, Leszek Konarzewski, Tadeusz Szukała, Tomasz Sołowij i prowadząca spotkanie, jego organizatorka Beata Stobiecka. Na koniec spotkania kilka informacji o Klubie Architekta przekazał jego obecny szef Artur Desławski.Kolejne spotkanie jubileuszowe, tym razem o wrocławskiej architekturze, już wkrótce!


Filmy prezentowane na obu spotkaniach, dostępne są na stronie: