PL EN

Aktualności

Wykład Shigeru Ban we Wrocławiu 27.09.2022

Pierwszym po wakacyjnej przerwie wykładowcą Interdyscyplinarnego Seminarium Naukowego na PWr będzie Shigeru Ban – światowej sławy japoński architekt, laureat Nagrody Pritzkera.  Na Politechnice Wrocławskiej opowie m.in. o projektach architektonicznych dla ofiar katastrof i wojen.

Wykład pt. „Works and Humanitarian Activities” odbędzie się 27 września w Centrum Kongresowym PWr (bud. D-20, ul. Janiszewskiego) , początek o godz. 17.00.

Wstęp jest wolny, obowiązują jednak wcześniejsze zgłoszenia za pośrednictwem Evenea.

Zapiszecie się tutaj: https://wroclaw.tech/shigeruban

Zapraszamy w imieniu organizatorów!


Shigeru Ban ukończył Southern California Institute of Architecture, a także Cooper Union School of Architecture. Zasłynął jako architekt wykorzystujący w konstrukcjach papier, karton i tekturę. To z nich tworzy budowle, które m.in. dają schronienie osobom poszkodowanym w wyniku kataklizmów czy wojen. W 2014 roku został uhonorowany Nagrodą Pritzkera – najbardziej prestiżowym wyróżnieniem w świecie współczesnej architektury. Opracowany przez niego system papierowych przegród zastosowano m.in. po trzęsieniu ziemi w Niigacie (Japonia) czy na Haitti.  Niedawno Shigeru Ban zaangażował się w budowę schronień dla uchodźców z Ukrainy, które powstały w Chełmie i we Wrocławiu z udziałem studentów z Politechniki Wrocławskiej i Lubelskiej oraz wolontariuszy.