PL EN

Aktualności

ZABAWA W DOM - relacja z warsztatów dla dzieci

Zapraszamy na relację z oprowadzania oraz warsztatów dla uczniów szkoły podstawowej, będących wydarzeniem towarzyszącym wystawie studentów 3. semestru studiów architektonicznych na Politechnice Wrocławskiej ZABAWA W DOM.


RELACJA STUDENTÓW

Już od pierwszych chwil było widać uśmiechy dzieci zafascynowanych naszymi makietami. Krótkie oprowadzenie po wystawie było wstępem do rozmów, gdyż uczestnicy pomimo młodego wieku, wyśmienicie "czytali makiety". Niesamowite wrażenie zrobiły na nas tematy, które poruszali nasi goście. Patrząc na świat z zupełnie innej perspektywy odnajdywali nowe, często nieszablonowe wyzwania wymagające rozwiązania. Zagrożeniem dla naszej prywatności okazały się drony czy zbyt duża ilość okien, a same domy potrzebowały serwerowni, lub co widać po wykonanych później rysunkach jeszcze więcej wspólnej przestrzeni. W następnym etapie uczestnicy zostali poproszeni o narysowanie domu w jakim aktualnie mieszkają, a później podzieleni na zespoły mieli za zadanie wykonać projekt domu marzeń, korzystając z przekazanej im wcześniej wiedzy.

Zachęcamy do odwiedzenia wystawy i poświęcenia chwili na analizę i zestawienie projektów naszych, jak i naszych młodszych gości, gdyż są one tym samym – poszukiwaniem rozwiązań dla mniejszych lub większych potrzeb związanych z życiem codziennym, a kontrast widoczny pomiędzy nimi uzmysławia ile jeszcze nie wiemy.


Wystawa ZABAWA W DOM będzie otwarta:

od wtorku do piątku w godz. 12.00 - 18.00

do 14 kwietnia (PRZEDŁUŻONY TERMIN)

ul. Oławska 21, lokal na parterze budynku SARP Wrocław


fot: Aleksandra Sośnierz, Michał Miśków, Wiktoria Lasek